21 Mart 2010 Pazar

Çöldeki kutup ayısı gibi bir şeymişim meğer. (The Sims 2'deki Vampirizm)

Az önce Sims oynarken sıradışı bir şey yaşadım. Sonra forumlara bir baktım ki çok az bulunur bir haltı şıp diye yaşadığım, "Noluyo yea?" diye şaşırdığım yetmezmiş gibi bir de şıp diye düzelttim kendimi.

Bu yazı biraz oyun ipucusu içerecek.


The Sims 2'deki Nightlife eklentisi sayesinde artık sim'ler vampirizme de ilgi duyabiliyorlardı. Sim'inizin turn-on, turn-off seçeneğini ayarlarken vampirizmden hoşlanmasını ya da nefret etmesini ayarlayabiliyordunuz, böylece karşınızdaki kişi vampirizmle ilgiliyse onunla ilişkinizi güçlendirebiliyor, ondan hoşlanabiliyordunuz vb... Sadece bu kadarına yarıyor zannettiğim vampirizm haltı, çok alakasız bir yerde oyunun kendi sim'lerinden Nina Caliente'yle oynarken karşıma çıktı. Forumlarda uzun uzun abuk sabuk hilelerle yapılmaya çalışılan olayı doğal yoldan, hiçbir hileli eşya kullanmadan yapabiliyor, sim'inizi vampire dönüştürebiliyorsunuz.


Önce şehrinize Downtown ekleyin ana menüden. Downtown kurulduktan sonra istediğiniz zaman taksiyle ya da arabanızla bir gece kulübüne gidebilirsiniz ya da popüler biriyseniz arkadaşlarınız sizi çağırırlar, arabayla alırlar, taksi gönderirler falan. Nina Caliente aynı şu aşağıdaki gibi kafasında sürekli woohoo olan, hayattaki tüm emeli popüler bir sporcu olup ona buna vermek olan bir kadın.

Bu yüzden benim işim hiç zor olmadı, Downtown'daki Crypt O' Night Club'a gönderdim Nina'yı, tek amacım daha fazla kişiye verebilsin, herkesle woohoo yapsın gibi herkes tarafından sevilen bir kaltak yapmaktı kendisini. Gece kulübünde de kırıştırdığı Don Lothario başka kadınlarla dans etmeye başlayınca önüne gelen herkesle flört ettirip bol bol yağ çekmeye başladım ortamdaki kadınlara ve erkeklere. O anda gözüme benim o ana kadar elf kıyafeti sandığım, cosplay modunda gezen normal bir kadın sandığım Contessa Kendra Bachman adındaki kadının anormal davranışları çarptı. Tam yanına gidip ona da sarkayım diye düşündüğümde kolunu yüzünün önüne tutup hafif kambur bir şekilde hızlı hızlı ilerliyordu. Pause'ladım ve üzerine tıklayarak yakalayabildim kontesi, fark ettim ki kadının rengi de griydi.

O an "Ehere mehere ne güzel lan cosplay diye costume make-up'ını da yapmış da gelmiş karı." diye güldüm önce. Sonra kadınla bir de iyi anlaştılar Nina, "Ben bununla da işi pişiririm, ilerde beş farklı sim'le woohoo, on farklı sim'le make-out hedefleri çıkar nasıl olsa, yedekte dursun." diye düşündüm, kadınla da flört ettim, sonra evime gittim. (Bir birinci ağızdan bir de tanrı modunda anlatıyor olmam ne komik değil mi? Sims böyle bişey işte.)

Meğer Downtown'da geceleri ortaya çıkan iki adet vampir varmış. Biri Contessa Kendra Bachman, diğeri Count bişeybişey olmak üzere biri kadın, diğeri erkek iki vampir. Üstelik erkek olan daha sık görünmesine rağmen kadına rastlamak çok zormuş meğer.

Neyse, Nina'nın evinde geçirdiği birkaç gün boyunca bir anormallik olmadı ve beklediğim gibi beş farklı sim'le woohoo başarısı önüme hedef olarak geldi. Biseksüel eğilimleri olan Nina için kontes de güzel bir hedef olabilirdi ve telefon defterinde numarası da kayıtlıydı. Aradığımda kontes eve geldi, bahçedeki hot tube'de hatta biraz cilveleştiler (vampir mampir ama Nina'yla aynı bikiniyi giyiyormuş, pişti oldular zaten.), sonra yine bahçede biraz takıldılar ve saat geç olduğu için Kendra eve döndü. O an tabi ben bilmiyorum ama buyrun ipucu: Kendra'yı gündüz eve çağırırsanız gelmiyormuş, geceleri geliyor.


Sonraki birkaç gün boyunca yine anormal bir olay olmadı fakat Kendra sandığımdan daha yapışkan çıktı, telefonla devamlı arıyor, ilişkiyi düşürmüyor. Ben o arada Nina için erkek hedeflere yönelmiştim fakat baktım ki Kendra bu iş için istekli, çok uğraştırmaz direkt yatağa geçer diye düşünerek bir gece tekrar çağırdım Kendra'yı.

Bir önceki çağırışımda sadece bahçede takılmıştık, hiç evin içine davet etmemiştim. Forumlarda yazmamışlar fakat zannımca vampir olmak için eve girmek lazım çünkü bir gece boyunca bahçede "Hehehe nelerle ilgilenirsin, ehuehe Don'u geçen gün parkta görmüşler, hihihi çok hoş bi kadınsın." diye takıldık ama vampirimiz harekete geçmedi. Eve girdiğimiz anda ise atladı boynuma.

Eve girildiğinde Kendra make-out gibi hareketler yaparak kanınızı emiyor. Sonra mor ve mavi ışıklar eşliğinde biraz bağırarak siz de griye dönüşüyorsunuz, dişleriniz uzuyor, rujunuz, makyajınız koyulaşıyor ve siz de vampir oluyorsunuz. Dönüşümü izlerken yaşadığım şaşkınlığı anlatamam, hiç beklemiyordum öyle bir şey. Sonrasında herhalde geçici bir şeydir diye düşünerek Kendra'yı yatağa attım. (Vampirli lezbiyen pornosu geldi hanım.)

O anda da aklımdan "Ya gündüz dışarı çıkamazsam nolucak?" diye geçiyordu ama ihtimal vermiyorum kalıcı olduğuna. Sabah olmadan Kendra yanımdan kalkıp gitti. Sabah olmadan gidince o, beni de bir telaş aldı tabi, Nina spor kariyeri de yapmak istiyor çünkü ve koç asistanı olarak günde bin sekiz yüz dolar kazandığı bir işi de var, şimdi bir vampirizm merakı yüzünden işimizden olmaya gerek yok diye düşündüm ve tatil kullanabileceğim gün sayısına baktım, neyseki ertesi sabah hafta tatilime giriyormuşum.

Uyandığımda günün istekleri arasında Vampiricillin-D almak vardı. Match-making servisinden alınan bu ilaçla herhalde gündüz temposuna ayak uydurulur diye düşünüp derhal telefona sarıldım. Bu arada insanların "Sim'imi vampir yapmak istiyorum." diye bağırdığı kadar varmış, Nina Caliente gibi paçoz bir sim bile vampir olunca kısılan gözleri, değişen ağız yapısıyla, kırmızı gözleriyle çok seksi bir sim oldu.

Match-making'e gelen çingene kadından vampiricillin aldığımda günün isteği "cure vampirism" olarak değişti, Nina'nın istekleri doğrultusunda ayı gibi atlayarak bu az bulunur deneyimi beş dakika içinde iyileştirdim. Çünkü çingeneden ilacı almak için dışarı çıkmamla birlikte Nina'dan çıkan casss sesi ve dumanlar, gün ışığına çıkmasıyla birlikte üçer üçer düşen hunger, bladder, hygene, comfort, energy, Sims'in kayıtlı sim'lerinin hayat amaçlarıyla vampirizmin uyuşmayacağını gösterdi bana, vampir olmak için yeni bir sim ayarlayıp evi ona göre düzenlemek gerekiyor sanırım.

Vampir olmak için sim'inizin ilgi alanlarını vampirizmle doldurun, Downtown'da Kendra ya da erkek vampirle tanışmayı bekleyin. (Ulan iki gece üstüste bekleyenler olmuş...) Sonra tanıştığınız vampirle flört edin, ilişkinizi yükseltin. Gece eve çağırın. Evin dışında "greet" deseniz bile ardından evin içine girin. Evin içinde vampir sizi ısırdıktan sonra evin pencerelerini kaldırın. Ya da pencereler kalsa bile kendinize buy mode'taki yataklardan vampir yatağı gibi olan o tabutlu yatağı alın. Gündüzleri o yatağın içinde uyuyun ki gün ışığından etkilenmeyin. Gündüz dışarı çıkmayın.

Vampir olunca normal yiyecekler de yenilebiliyor ancak günlük ihtiyaçlarda bite a sim, günlük korkularda da be rejected for bite a sim çıkıyor. Ayrıca en güzel taraflarından birisi, bir noktaya tıkladığımızda go here, run here, skip here çıkarken, vampir sim'lerde fly here ve stalk here da çıkıyor.

Strangetown'daki uzaylı kaçırmalarına, uzaylılardan hamile kalan erkeklere şaşırmıyordum çoktandır, yeniden şaşıracak bir şey bulduğum için çok mutluyum. Hemen şimdi Nina'ya böyle bir travma yaşattığım için kendisinden özür diliyor, Buffy de Vampirsayılır isimli bir sim açıyorum.

İyi oyunlar.

8 yorum:

 1. varya canım feci şekilde sims oynamayı istedi en kısa zamanda yükleyim sınavlar bittikten sonra ama:)

  YanıtlaSil
 2. Ahaha evet çok fena anlatmışım, akıl sağlığımdan zarar duyulası şekilde.

  Vallahi benim de her formatta giden, gittikten sonra yeniden yüklediğim sevgili oyunum, en çok sınav zamanları oyalar beni. Üç hafta bişey kaldı ya 2. vizelerime, Kendra'nın, Don Lothario'nun peşinden koşuyorum. Üstelik kendi sim'lerimle de oynamıyorum, oyunun kendi sim'lerini mutlu etmeye çalışıyorum önce. Huzurlu bi mahalle yaratmaya çalışıyorum yaratacağım sim'ime ahaha. :D

  YanıtlaSil
 3. o simlerin allah belasını versin ömrümü yedi godoşlar.. kafayı yemiştim bir ara

  YanıtlaSil
 4. Ehehe her kızın uzun süre oynadığı bi oyun sanırım. Biz bi kere sevgilim, sevgilimin ev arkadaşı ve ben aynı anda Sims oynamaya başladık, herkes iki üç gün bilgisayarının başından kalkmadı. Sonra onlar yarattıkları sim'lerden sıkılınca bıraktılar. Ben oyunun sim'lerinin torunlarını seviyordum kendi sim'imden sıkıldığımda.

  YanıtlaSil
 5. of of kendimi kaptırıp satır atlamadan okumuşum, bitirince ben de ne kadar özlediğimi fark ettim :( sims 3'ü çıkar çıkmaz bulup yükleyip daha yeni yeni çıkmaya başlayan custom mobilyaları, giysileri, şunları bunları da indirmiştim ama birkaç ay oynayabilmiştim, save'li oyunlarımı silmeye başlamıştı pis oyun kafasına göre. deli gibi emek harcayıp yaptığım her şey yok olup gidince de çok soğuyup bir daha açmamıştım. sims 2'm de artık herhalde custom download'lardan bir şey kapmış, ne yaparsam yapayım çalışmıyor. sims oynayamaz haldeyim yani, acımı hatırladım bu şahane yazıyı okuyunca :) hem vampir yapmak istiyorum sim'lerimi şimdi n'olcak!

  YanıtlaSil
 6. :D Valla kaldırıp baştan yüklemekten başka çare yok gibi. Ben oyuna zarar verecek korkusuyla hiç custom eşya/kıyafet yüklemedim, uzun saçlı erkek istememe rağmen hep baş edebildim bu isteğimle korktuğum için, demek ki isabetli kararmış.

  Bi de Sims 3'ün karakterlerine de ısınamadım ben. Hep Sims 2 indiriyorum bu yüzden, Sims 3'ün karakterlerinin yüzlerinde meymenet yok gibi geliyo bana.

  YanıtlaSil
 7. ay keşke çocuk yapsaydın da görseydin nasıl oluyo diyeee :/

  YanıtlaSil
 8. Ya kendi karakterimle yapıcam artık sanırım çünkü dün gece Nina'yı spor kariyerinin en üst basamağına getirdim artık paso platin modda takılıyordu, artık nolursa olsun bi daha vampire dönüştürebilirim dedim. Fakat tekrar ısırmadı vampir. :/ Tek çarem şimdi Nina'yla Kendra'yı evlendirmek, öyle bir vampiri kontrol edebilirim.

  YanıtlaSil

Etiketler

2012 (2) absürd (2) Açlık Oyunları (3) Ahmet Hamdi Tanpınar (1) akustik (1) albüm (10) alıntı (39) Alice Harikalar Diyarında (1) Alsancak (1) anı (31) animasyon (5) anime (20) Another Earth (1) apocalypse (1) argo (1) arkadaşlık (4) aşk (1) atar (3) avukatlık (1) Battle Royale (1) benzerlik (2) Big Fish (1) bilimkurgu (7) Bill Fuckin' Murray (1) biyografi (1) blog (13) blues (1) Bob Dylan (1) Bozkırkurdu (1) Bulantı (1) bulaşık (1) Bumblefoot (1) Bunny Munro'nun Ölümü (2) Cate Blanchett (1) Cem Karaca (1) cinsellik (1) çizgi film (3) çizgi roman (4) çocuk (1) dağınık (1) David Bowie (3) David Coverdale (1) De Quincey (1) Deadman Wonderland (1) Death Note (1) Deep Purple (1) Delilah (1) deniz kızı (1) dergi (1) dizi (2) doğa (1) Doomsday Afternoon (1) Dune (1) edebiyat (33) efsane (2) eleman (1) Eurovision (1) ev (2) eylem (1) Eylül (1) Eylül Akşamı (1) fail (3) fare (1) fbkt (1) felsefe (1) festival (1) fikir (1) film (24) Fireball (1) Fish (1) gezi (1) gitar (1) Going to the Run (1) Golden Earring (1) Grave of the Fireflies (1) Grotesk (1) Guguk Kuşu (1) Guy Ritchie (1) günlük (3) haber (1) Hasan Ali Toptaş (1) hayal (1) hayat (2) hayvan (3) Hemingway (1) her şey (1) Hermann Hesse (2) hikaye (1) Hrant Dink (1) hukuk (10) Huzur (1) ilan (2) internet (3) ipucu (1) istemek (1) İzmir (2) Janis Joplin (1) Japon (7) Jean - Paul Sartre (3) Jeux D'enfants (1) Joe Satriani (1) John Cusack (2) John Lennon (1) John Steinbeck (1) Johnny Depp (2) Jon Lord (2) kadın (2) kadınlar günü (1) Kaptan (9) Kara Kitap (1) keçi (1) kedi (3) kısa (2) kızsal (1) Kimi Ni Todoke (1) kitap (33) klişe (1) koltuk (1) komik (6) korku (3) Kuragehime (1) kuş (1) kütüphane (1) Kylie Minogue (1) Last.fm (1) Led Zeppelin (1) Like A Rolling Stone (1) link (18) liste (2) Louis Wain (1) Madımak (1) manga (7) Manga Suyu (2) Marion Cotillard (1) Mars (1) Mary and Max (1) Me And My Bobby McGee (1) mektup (2) Melancholia (1) Memo Tembelçizer (1) mezuniyet (1) mızıka (1) Mike Portnoy (1) mim (1) mitoloji (1) mizah (4) müzik (22) NANA (1) Natsuo Kirino (1) Neil Gaiman (1) Nick Cave (10) notlar (5) Oğuz Atay (2) oha (3) okul (2) One Piece (1) Opeth (1) Orhan Pamuk (1) Oscar (1) oyun (9) Ozzy Osbourne (2) ölüm (4) öneri (4) öykü (6) Pan (1) pearl jam (1) Pet Shop of Horrors (1) Phideaux (1) Pilli Bebek (1) piyano (2) PJ Harvey (1) playlist (2) Pleasantville (1) popüler kültür (1) Procol Harum (1) progressive rock (1) Queen (1) Queens of the Stone Age (1) Radyo Eksen (1) Red Hot Chili Peppers (2) Regina Spektor (1) resim (9) Rilke (1) Robert Plant (1) rock'n roll (6) roman (3) rüya (1) Sabahattin Ali (2) saçma (8) sadakat (1) Samson (1) Samuel Beckett (3) sanat (2) Sandman (1) saygı (1) screenshot (1) senaryo (2) Sevgililer Günü (1) Sherlock Holmes (1) sıkıntı (1) Simone de Beauvoir (2) Sims (3) sinema (1) siren (1) South Park (3) soyad (1) sözlük (2) spoiler (2) Spongebob Squarepants (1) Starkers In Tokyo (1) stop-motion (1) sürpriz (2) şarkı (36) şiir (2) tavsiye (6) The Beatles (5) The Mist (1) The Vampyre of Time And Memory (1) Tim Burton (2) tiyatro (1) Top 5 (1) Toradora (1) Tori Amos (1) TTNet (1) Turhan Selçuk (1) Tutunamayanlar (2) Türkçe (1) Uğur Mumcu (1) Uykusuz (1) vampir (1) veda (2) video (26) Watchmen (2) Whitesnake (1) Winona Ryder (1) Wolf's Rain (1) Woody Allen (1) Y. (16) yalnızlık (1) yarışma (1) Yaşlı Adam ve Deniz (1) Yavuz Çetin (1) yeni yıl (1) Yıldız Tozu (1) yıldönümü (1)